Proč refinancovat hypotéku

Důvodů proč refinancovat hypotéku bychom nalezli celou řadu. Tím nejčastějším je samozřejmě výhodnější splácení. Refinancování hypotéky většinou probíhá tak, že je původní hypotéka doplacena a my začínáme splácet nový produkt, který nám nabídne buď stávající banka, nebo častěji, banka jiná, která dluh původní bance doplatí.

Refinancování je většinou možné pouze v období, kdy nám končí fixace, protože jinak bychom se vystavovali nebezpečí pokut, případně by refinancování nebylo vůbec možné. Ohledně výběru nové hypotéky nás většinou láká to, že nám banky nabízí nižší úrokové sazby než na začátku, tedy pokud máme dobrou platební historii.

Pak už za námi totiž stojí určitý předpoklad solventnosti a můžeme si vybírat nejen z tradičních nabídek splácení, stavících povětšinou na stejné výši splátky po celou dobu fixace úrokové sazby, která se liší pouze tím, jak dlouhou dobu fixace zvolíme a danou hypotéku splácíme anuitně.

Existují ale i hypotéky s lineárním splácením jistiny, kdy se sazba mění prakticky každý měsíc, jistina je stejná, ale mění se výše úroků. Uvažovat bychom ale mohli i o produktech s degresivním splácením, kdy platíme nejprve vyšší splátky, nebo progresivním splácením, kdy naopak platíme splátky nižší, což se hodí například při rozjezdu firmy, kdy teprve očekáváme větší zisky.

ZP

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>