Jaké jsou vhodné alternativy k hypotéce?

Hypotéka poměrně výrazně zpřísňuje podmínky spojené s jejím získáním. A to pochopitelně znamená, že už není tak snadno dostupná, jako tomu bylo dříve.
Důvodem je především nutnost našetřených peněz, jelikož s hypotékou už nebude možné financovat stoprocentní hodnotu nemovitosti. A to:

  • Domu
  • Bytu
  • Jiného objektu

Pokud i vy plánujete koupi nemovitosti a obáváte se odmítnutí, nebo jste snad už odmítnuti byli, je dobré znát hlavní možné alternativy k hypotéce. O jaké se může jednat? Podívejte se společně s námi na objektivní průřez současným úvěrovým trhem.

Specielní půjčky na bydlení 

První možností, jakou je možné se vydat, jsou úvěry, které sice nejsou klasickou hypotékou, ale jsou určené právě na financování bydlení. Pohlížet na ně můžeme jako na spotřebitelskou půjčku, u které je však využití omezeno právě na segment nemovitostí. A to s ohledem na:

  • Nákup
  • Stavbu
  • Rekonstrukci

Při porovnání s hypotékami je třeba říci, že podmínky získání se nemusí zase až tak lišit, i když v mnoha případech jsou půjčky na bydlení jednodušší. A to proto, že jsou často vedeny jako jiný typ úvěru. Pokud jde o úrokovou sazbu, tak ta u hypoték postupně stoupá. A to znamená, že se v případném porovnání dané možnosti zase až tolik neliší. Co to znamená? Že toto je alternativa celkem zajímavá.

Spotřebitelské půjčky

Jako druhou možnou alternativu si pojďme zmínit klasické spotřebitelské půjčky. A to z toho důvodu, že nabídka na našem trhu rozhodně není nijak malá. A to jak s ohledem na množství poskytovatelů, tak i s ohledem na to, že výše částek jsou poměrně zajímavé a některým hypotékám skutečně mohou celkem zdárně konkurovat. Určitě je třeba být konkrétní a tak jako jednoho z ideálních zástupců si zvolme banku. Je to Air Bank půjčka, kterou můžeme zmínit jako zajímavou alternativu hypotéky. Důvodem je rozhodně nabídka částek. Tou nejnižší je sice 5 000 Kč, ale tou nejvyšší je už zajímavých 900 000 korun, za což lze zajímavé bydlení rozhodně pořídit.

Že jde o možnost skutečně lákavou, to dokládá i fakt, že úroková sazba začíná na hodnotě 4,9 %, čehož nedosáhnou ani některé klasické hypotéky. Když k tomu přidáme i možnost získání peněz bez ručení nemovitostí, nebo možnost plného čerpání peněz na cokoliv, je více než jasné, že mnozí žadatelé raději ihned sáhnou po této možnosti.

Americká hypotéka

O co se jedná? Charakterizovat bychom si ji mohli jako neúčelovou půjčku ručenou nemovitostí. Nabízejí ji jak banky, tak i nebankovní společnosti. Zmínit ji můžeme hlavně proto, že patří mezi jedny z nejzajímavějších alternativ. A to pro výše částek, které se odvíjejí jenom od toho, jak velká je hodnota nemovitosti, kterou se bude ručit. Úrokové sazby sice mohou být vyšší, ale rozhodně se nešidná o nic hrozného. Nejvíce se potom americké hypotéky vyrovnají těm klasickým s ohledem na splátky, jelikož i zde je možné volit třeba desítky let, po které bude jistina splácena.

Co takhle rychlé půjčky?

Poslední, možnost, kterou si zmíníme, jsou rychlé půjčky. Zde už na úvod musíme říci, že jako alternativa k hypotékám rozhodně nepřicházejí v úvahu. Stačí se podívat na to, jaké má rychlá půjčka přes internet parametry a je to každému jasné – nízké dostupné sumy a krátká splatnost. Nutno ale říci, že u hypotéky může být skvělým doplňkem. Každý rozpočet se může navýšit a mnoho lidí si potom láme hlavu s tím, kde dodatečné finance sehnat. A tato půjčku může být řešením. Nejenom, že je její získání jednodušší, než s ohledem na nutnost žádat si o navýšení úvěru. Potěšit může rozhodně i to, že někteří poskytovatelé dokážou nabídnout půjčku zdarma. A to neumí žádná hypotéka na trhu, ani u té nejvýhodnější banky, která jenom existuje.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>