Jaké jsou poplatky u refinancování hypotéky a jak na to?

Refinancování hypotéky může v domácím rozpočtu ušetřit velmi zajímavou částku. Jak refinancování probíhá a je potřeba počítat s nějakými poplatky navíc?

Porovnání trhu

Prvním krokem při refinancování hypotéky vy mělo být zorientování se na trhu a porovnání nabídek. Můžete navštívit pobočky jednotlivých bank, nebo ještě lépe využít internetových srovnávačů.

Vyjednávejte se svou bankou

O refinancování se začněte zajímat včas. Dva měsíce před koncem fixace by Vás měla vyrozumět stávající banka a předložit Vám novou úrokovou sazbu na následující období. Tuto nabídku můžete akceptovat, nebo se můžete pokusit získat lepší nabídku v jiné bance.

Doporučujeme Vám ale zajímat se o nabídky jiných bank alespoň čtyři měsíce před koncem fixace. Porovnání nabídek a případné refinancování nějaký ten čas zabere.

Jakmile budete mít v ruce výhodnější nabídku z jiné banky, pokuste se vyjednat si stejné podmínky u vaší banky. Ne zřídka se stává, že banky nakonec nabídnou nějaký kompromis.

Pozor na poplatky

Při refinancování je třeba znovu zaplatit zápis nové smlouvy do katastru. Dále je možné, že banka bude požadovat zřízení běžného účtu či uzavření životního pojištění. V obou případech je třeba počítat s poplatky.

Je třeba nový odhad?

V nové bance je nutné nechat si potvrdit akceptaci původního odhadu ceny nemovitosti. Při refinancování není obvykle potřeba znovunacenění nemovitosti. Existují ale výjimky, a sice, když je původní odhad starší šesti let nebo požadovaný úvěr vyšší než 70% hodnoty nemovitosti. V takovém případě bývá potřeba bance dodat aktuální fotodokumentaci nemovitosti a čestné prohlášení.

-SŠ-

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>