Co je refinancování?

Zajímáte se o možnosti refinancování a přemýšlíte, co to vlastně je a v čem spočívá?

Refinancování lze přeložit jako vyrovnání již stávajících úvěrů, od hypotéčních úvěrů, po úvěry stavebních spořitelen a půjček na investice do nemovitostí.

Podmínkou je, že dříve poskytnutý úvěr či půjčka musí být poskytnuta témuž subjektu, který žádá o úvěr na refinancování.

Refinancování je vhodné provést tehdy, kdy máte na stávajících úvěrech vysoký úrok či chcete-li prodloužit splatnost úvěru a tím snížit měsíční splátku nebo když vám při změně fixace nabídne stávající banka vysokou úrokovou sazbu na nové období fixace a vy ji odmítnete akceptovat.

V rámci refinancování lze uhradit jak aktuální zůstatek jistiny, tak i sankce za předčasné splacení úvěru. Nebo si můžete nově poskytnutý úvěr navýšit třeba o prostředky na rekonstrukci.

Naprostá většina bank také nabízí možnost takzvaného zjednodušeného refinancování, kdy za určitých podmínek není nutné dokládat příjem a lze například využít i původní ocenění nemovitosti.

K refinancování je vždy nutné doložit původní smlouvu o úvěru či půjčce, ze které vyplývá, že se jednalo o účelové investování prostředků, tedy do nemovitosti, případně zástavní smlouvu a také vyčíslení pohledávky stávajícího věřitele.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>